FAQ
Wybierz produkt
Od jakiego wieku można używać preparatu?
Czy można stosować preparat w okresie ciąży i karmienia piersią?
Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować preparat na sutki.
Jak często należy stosować preparat?
Zaleca się stosować preparat 2 razy dziennie.
Jak długo należy rozpylać preparat?
Aż rana nie zostanie równomiernie pokryta białym proszkiem. Wystarcza do tego 3-10 sekund, w zależności od rozmiaru rany.
Z jakiej odległości należy rozpylać preparat?
20-25 cm.
Jak długo można używać preparatu?
Preparat nie powinien być stosowany dłużej niż przez 2 tygodnie. Jeśli przez ten czas nie nastąpiła poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.
Czy preparat można stosować równolegle z innymi środkami przeciwdrobnoustrojowymi?
Nie ma potrzeby odkażania rany innym środkiem przeciwdrobnoustrojowym, ponieważ Kelatis sam działa przeciwdrobnoustrojowo. Nie zaleca się jednoczesnego używania preparatu z roztworami zawierającymi jod, ze względu na możliwe interakcje między jodem a srebrem, zawartym w sprayu.
Plastry – Czy plastry Silaurum są bezpieczne dla skóry?
Tak, są całkowicie bezpieczne w stosowaniu, silikon posiada rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn.
Plastry – Czy plastry nie odklejają się?
Charakteryzują się doskonałą adhezyjnością (przyczepnością), dzięki czemu możliwa jest wielokrotna aplikacja. Łatwo dopasowują się do powierzchni skóry.
Plastry – Czy można je stosować równolegle z innymi metodami terapeutycznymi?
Brak jest przeciwwskazań przy łączeniu ich z innymi metodami terapeutycznymi, takimi jak aplikacja innych kremów, terapia uciskowa, iniekcje kortykosteroidów czy terapia laserowa. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z innymi wyrobami lub lekami do leczenia blizn bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
Plastry – Jak długo trwa terapia?
Zalecane jest aby plastry nosić przez 12-24h/ dobę przez okres 3-6 miesięcy. Standardowy czas terapii wynosi 3 miesiące – przy bliznach nowo powstałych.
Plastry – Jakie są przeciwwskazania i środki ostrożności?
Plastrów nie należy stosować na rany otwarte, oparzenia, błony śluzowe ani na zmienioną zapalnie skórę. Nie stosować u osób z uczuleniem na silikon. W przypadku wystąpienia reakcji skórnej zaprzestać stosowania i skonsultować się z lekarzem.
Plastry – Czy można je stosować na blizny u dzieci?
Tak, najlepszą metodą jest stosowanie silikonu, w postaci cienkich plastrów lub żelu. Zabezpiecza on bliznę przed działaniem czynników zewnętrznych oraz chroni przed utratą wilgoci, gdyż hamuje parowanie wody ze skóry. Silikon charakteryzuje się też przepuszczalnością tlenu, dzięki czemu skóra i blizna oddychają naturalnie. Te cechy silikonu powodują rozjaśnienie i zmiękczenie blizny, a w efekcie poprawę jej wyglądu. Dodatkowo, plastry zabezpieczą blizny przed drapaniem przez dzieci.
Żel – Czy żel Silaurum jest bezpieczny dla skóry?
Tak, jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Żel jest niekomedogenny – odpowiedni dla osób z problematyczną cerą, jest przezroczysty, bezwonny, hipoalergiczny i posiada wygodny aplikator – umożliwia precyzyjne umieszczenie preparatu, szczególnie na nierówne, często poddawane naprężeniom powierzchnie blizny.
Żel – Jakie są przeciwwskazania i środki ostrożności?
Żelu nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy go stosować na niezagojone rany i błony śluzowe, stosować wyłącznie na nieuszkodzoną skórę. Nie należy go stosować na nałożone wcześniej preparaty zawierające antybiotyki lub inne leki. Nie stosować po upływie terminu ważności. Unikać kontaktu z oczami.
Żel – Jak należy aplikować żel?
Niewielką ilość żelu nanieść na umytą i osuszoną powierzchnię blizny i delikatnie wmasować. Pozostawić do wyschnięcia. W przypadku niecałkowitego wchłonięcia preparatu, nadmiar usunąć. Preparat stosować 2 razy dziennie, minimum 2 miesiące.